Światowy trend Silver Power

Czas i wiek to dziś pojęcie względne. Ale stereotypy to historia z dość długą brodą. Jak często zdarzało Ci się pomyśleć, że Internet to miejsce tylko dla ludzi młodych? Ty robisz rachunek sumienia, a silver influencerzy obalają mity!

Jedna młodość to za mało

Jeszcze do niedawna osoby po pięćdziesiątce nazywano potocznie seniorami. Dziś 50+ stanowią prawie 40 % naszego społeczeństwa i bynajmniej seniorami nie są. Dlaczego nie wykorzystać potencjału drzemiącego w doświadczeniu? Polski rynek pozwala przeżywać dojrzałym konsumentom drugą młodość.

Silver influencerzy to niezwykle wartościowa grupa pod względem marketingowym. Badania przeprowadzone przez Office of National Statistics wskazują, że wykorzystanie mediów społecznościowych rośnie najszybciej wśród osób w średnim wieku. W Wielkiej Brytanii odsetek osób między 55-64 rokiem życia, które korzystają z social mediów już w 2015 roku przekroczył 50%! Obecna sytuacja społeczno-demograficzna zmieniła postrzeganie nie tylko klasycznego modelu rodziny, płci czy kariery. Pozwoliła również spojrzeć z innej perspektywy na grupę 50+.

Współczesny konsument silver jest bardziej aktywny, zdrowszy, lepiej wykształcony czy zamożniejszy. Jego doświadczenie, większa ilość wolnego czasu i ustabilizowana sytuacja finansowa, umożliwia mu swobodne realizowanie się w różnych dziedzinach życia. Świadomie sięga po technologiczne rozwiązania, pozwalające mu zaspokajać różne potrzeby i wymagania.

Ograniczenia istnieją tylko jeśli o nich wiesz

Awangardowe stylizacje, designerskie zegarki, szybkie auta i followersi to atrybuty, które można przypisać tylko młodemu pokoleniu? Nic bardziej mylnego, styl życia nie ma przecież metryki! To nic innego jak świadomy wybór.

Marki z branży fashion czy beauty coraz częściej poszukują dojrzałych reprezentantów. Dlaczego? To odpowiedź na stereotypy, w myśl których modna jest tylko młodość. W interesie wszystkich firm leży uwzględnianie zróżnicowanego wieku użytkowników mediów społecznościowych. Firmy decydują się na odważne kampanie z udziałem silver influencerów, wychodząc tym samym naprzeciw przestarzałym i szkodliwym poglądom.

W social mediach można spotkać coraz więcej osób age+, które świadomie wyznaczają trendy. Pasjami przeglądamy profile @styleman.pl, @janadamskieu, @fashion50plus czy @balakierkrystyna, będące głosem pokolenia silver power.

Dziś smażenie placków ziemniaczanych, jutro shopping, kawa w Starbucks i relacja na instagramie? Zielone skarpetki w grochy do garnituru jako część #outfitoftheday50+? Nie wiemy jak wy, ale my klikamy „follow”!

123, 4

2019-01-14T14:31:04+00:00