Opinia dźwignią handlu!

Bywa, że jesteśmy niezadowoleni z zakupów. Dlaczego? Cena nieadekwatna do jakości, wady produktowe, niezadowalający kontakt z firmą. Aby unikać podobnych sytuacji wystarczy skorzystać z najstarszej i najszybszej metody wpływania na rynek. Mowa tu oczywiście o wyrażaniu szczerej opinii! Jak często mówicie głośno o swoich oczekiwaniach?

Jednym z ulubionych haseł specjalistów od marketingu jest powiedzenie “zadowolony klient powie o firmie trzem swoim znajomym. Niezadowolony – dziesięciu”. Warto przez chwilę pochylić się nad jego sensem i wyciągnąć wnioski.

Pozytywne opinie w sieci wpływają nie tylko na wizerunek firmy, ale także są jednym z czynników wpływających na zaufanie. Warto również pamiętać, że współczesny konsument podchodzi z dużą dozą sceptycyzmu do anonimowych treści publikowanych w sieci. Opinia klienta, który podpisuje się własnym nazwiskiem, kontem Facebook czy zaufanym profilem jest zatem cenniejsza niż złoto!

Badania przeprowadzone przez ChannelAdvisor mówią same za siebie.

  • 92% konsumentów szuka opinii w Internecie,
  • 75% internautów sugeruje się nimi,
  • 40% z nich twierdzi, że dzięki opinii w internecie podejmują decyzje zakupowe.

Konsumencie! Wykorzystujesz możliwości?

Narzekać potrafimy już całkiem nieźle, pytanie czy podejmujemy kolejne kroki aby zmieniać rynek. W dobie Internetu nasz zasięg opiniotwórczy jest niemal nieograniczony. Media społecznościowe stają się naturalnym środowiskiem konsumentów.

Jak w realny sposób wpływać na rynek? Odważnie opiniować produkty! Platforma testlabpeople.com daje każdemu taką możliwość. Masz szansę otrzymać bezpłatnie produkt, wytestować go i podzielić się swoim zdaniem. Tym samym w realny sposób współdecydujesz o tym, co trafia na sklepową półkę.  

Firmo! Słuchasz klientów?

Analizy rynku wskazują powody, dla których klienci przestają kupować. Na początku listy pojawia się przekonanie konsumenta, że firma przestała o niego dbać. Jeśli czuje się zaniedbany, szuka alternatywnych rozwiązań u konkurencji.

Drugie miejsce na podium zajmuje zły dobór grupy docelowej. Kiedy opiekujesz się klientami, którzy w rzeczywistości nimi nie są tracisz tylko czas i pieniądze.

Trzecim (i naszym zdaniem kardynalnym) błędem jest niesłuchanie tego co mówi konsument. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie produkty powinny znaleźć się w ofercie firmy – zapytaj! Skutecznym rozwiązaniem są tu działania ankietowe. Możesz zapytać swoich klientów (także tych niezadowolonych) niemal o wszystko co jest związane z produktem lub usługą. Odpowiedzą, zasugerują, a jeśli ich posłuchasz – wrócą i być może ocenią pozytywnie! W ten sposób niezadowolony klient może stać się tym lojalnym. Proste, prawda?

2019-01-14T14:27:20+00:00