Najnowsze trendy w influencer marketingu w 2019

Popularność influencer marketingu nieustannie wzrasta. Coraz więcej marek przekonuje się, że to nie tylko chwilowy trend, a jeden z elementów skutecznego modelu biznesowego. Dziś przyjrzymy się bliżej trendom jakie zawładną tą gałęzią marketingu w 2019 roku.

Dynamiczny rozwój i skuteczność influencer marketingu spowodowała, że stał się on jedną z najskuteczniejszych taktyk. Całość opiera się na budowaniu wśród konsumentów zaufania do produktów i usług w naturalny sposób. System rekomendacji jest dziś wart więcej niż niejedna wielomilionowa kampania reklamowa.

Badania przeprowadzone przez linquia pokazały, że ponad 90% marketerów, którzy wykorzystali ten rodzaj promocji, osiągnęło satysfakcjonujące wyniki. Na czym skupić się, aby osiągnąć sukces?

Autentyczność

Obecnie marki coraz częściej dają influencerom wolność przekazu. Sami decydują o formie i sposobie przekazu informacji. Jednak firmy dokładniej weryfikują też wyniki i skuteczność działań. Ambasadorzy dobierani są nie tylko pod względem zasięgów i ilości followersów. Najważniejsza jest wiarygodność, co otwiera szanse przed użytkownikami, których statystyki są niższe, ale wyższa autentyczność.

Opinie w social mediach

To one decydują o sukcesie sprzedaży i bynajmniej nie odchodzą do lamusa! Stają się skarbnicą wiedzy, która może przekładać się na realne wyniki jeśli ją dobrze wykorzystasz. Monitorujesz w sieci rozmowy, które dotyczą Twojej firmy? Jeśli nie, to czas zacząć. Internauci są naturalnymi influencerami, którzy opiniują produkty, chwalą się w sieci zakupami lub proszą innych o poradę. To także szansa do nawiązania relacji. Jako firma masz szansę pytać swoich klientów, odpowiadać na ich komentarze jak również uspokajać kryzysy. Tym samym w naturalny sposób przedstawiasz markę jako profesjonalną i godną zaufania.

Marka od kuchni

Z naszych obserwacji wnioskujemy, że popularnością cieszą się osobiste treści jakie marka publikuje dla swoich klientów. Jeśli pokażesz odbiorcom zakulisowe działania, wzbudzisz zaufanie. Niech Twoi obserwatorzy mają szansę zobaczyć zakulisowo jak powstają produkty, kto pracuje przy ich tworzeniu i produkcji. Warto eksperymentować narzędziami jakie oferują nam social media. Zaproś zatem swoich odbiorców na spacer po Twojej firmie!

1, 2

2019-01-28T11:20:56+00:00